úterý 22. ledna 2013

Škvaření sádla v pomalém hrnci

    Po pěti letech poměrně intenzívního používání, odešel náš pomalý hrnec do věčných lovišť.
   Dostal prý pořádnou šlupku ze sítě, což se tady u nás může stát docela často, neb proud tady kolísá s nadsázkou řečeno i po zapnutí kulmy do zásuvky. Konec světa, no... Naštvalo mě to docela dost, protože pomalý hrnec je u nás využíván poměrně často a je to jedna z nejlepších vychytávek v kuchyni.
Takže jsme jej zkusili nechat vzkřísit v servisu dovozce a hele! Včera se mi vrátil jako nový, vlastně nový, protože vyměnili celý díl. Má nálada byla na hranici euforie! A tak jsme jej hned "vyzkoušeli".:-)
    Kdo doma škvaří sádlo ví, že tahle práce nepatří mezi ty oblíbené. S pomalým hrncem je to parádička a výsledek úúúžasnýý!:-))) Sádlo děláme klasicky bez mléka a jiných přísad, prostě jenom základní klasika. Protože vaření na sádle je prostě vyšší level...:-)

Jak na to?

    Syrové sádlo nakrájíme na menší kostičky, vložíme do pomalého hrnce a ze dvou možností vybereme tu, která nám vzhledem k dennímu programu vyhovuje líp. Já zvolila High na 6 hodin. Zapneme a odcházíme...a to je celé. Až se za šest hodin vrátíte (míchat se nemusí, ale jednou třeba může.:-)) ), bude hotovo... Když ne, potřebný čas přidat..Potom už jenom přecedit, slít, škvarky posolit, vzít čerstvý chléb a chlazené pivko....