pondělí 6. ledna 2020

Low carb recepty na tomto blogu
   Dovolte mi, úvodem téhle krátké statě, popřát ještě jednou vám všem mnoho zdraví, štěstí a radosti v roce 2020. Minulý rok byl  rokem změn a zvratů a tak doufám, že mi letos zase zbydou chvíle na tyhle stránky. Také s těmi změnami souvisí jedna záležitost, o kterou bych se s vámi ráda podělila.
  Po změně pracovní a zdravotní (obojí k lepšímu), jsem se rozhodla “zabojovat” i se svou váhou, ke které jsem se za ty mnohé stresové roky dopracovala. Když mi bylo jasné co a jak chci udělat, zapojila jsem do stylu jídla i manžela a výsledky jsou skvělé! Manžel má dole 20 kg a cukr v normálu a já, která se vážím přes oblečení, hlásím citelný úbytek přes nohy, zadek a kupodivu i břicho, protože to se mi (nejen věkem), opravdu povedlo “znásobit”. A protože ráda vařím, jím a teď už vidím výsledky ( chtělo to půl roku ), klidně se s vámi o Low carb jídelníček podělím.
  Upozorňuji, že stále vařím ze základních potravin, mám ráda pořádné jídlo, žádné koktejly, takže tyto zkratky tady nenajdete. Ale pokud se budete chtít taky  zbavit pár kilogramů, třeba vás budou inspirovat moje odzkoušené recepty. Neberu Low carb jídlo striktně a i když bych například neměla jíst mé oblíbené grapefruity, klidně si je občas dám. Žiju jenom jednou…

Pro ty, kteří o Low carb ještě neslyšeli, je to v zásadě strava s nízkým obsahem sacharidů. A to je celé.  Na těchto stránkách najdete všechno krásně zpracované, vysvětlené.A ještě pro úplnost dodám, že tenhle způsob výživy bude asi spíš pro ty, kteří mohou spíš maso, než sladké...I když - manžel se po pár týdnech jídla bez sacharidů, nebo s jejich minimem, celkem rychle adaptoval..:-)))) 

Do štítků tedy přidám nový - Low carb strava, kde přidávané recepty, související s nízkým obsahem sacharidů najdete, stejně tak, jako ve štítcích podle surovin, jen za názvem bude v závorce LC. 

Pokud se do toho pustíte, dejte mi prosím vědět, jak to jde, budu se těšit na vaše výsledky.

Jestliže vám něco nebude úplně jasné, ptejte se. Držím palce a přeji hezké dny!

Alena

1 komentář: